Používame autofólie značky Fusion na ktoré dávame 10 ročnú záruku na stálosť farby či odliepanie . K fóliam je samozrejme aj certifikát .

Každé lepenie autofólií je individuálne, keďže každé auto má iný počet okien a každé auto je inak náročné na lepenie . Priemerná dĺžka lepenia je 2-3 hod.

Tak ako pri iných veciach aj lepenie fólií sa každým rokom vyvíja vpred, kedysi neexistovalo lepenie fólií Bez demontáže interiéru lebo na to neboli vhodné prípravky a iné veci k tomu potrebné. Dnes už nalepenie fólií Bez demontáže interiéru u väčšiny vozidiel nie je problém . Je to jednoduchšie, rýchlejšie, nemá to vplyv na kvalitu a životnosť fólie a hlavne sa nemusíte báť že vám niekto bude rozoberať vaše nové vozidlo a následne už nebudú plasty a „tapacíre“ sedieť tak ako od výroby.

Autofólie lepíme po celý rok , bez ohľadu na počasie . Keďže je naša dielňa plne vykurovaná počasie na lepenie nemá vplyv takže lepenie nieje problém ani keď sú vonku mínusové teploty.

Každé Autofólie ktoré sú u nás nalepené sú certifikované z platným povolením od Min. dopravy . Každé nalepené okno musí mať schvaľovací štítok z označením 27MD ….. , a platný certifikát v ktorom sú údaje o vozidle ako : Model vozidla , VIN číslo či špz vozidla. Certifikát je nutné nosiť spolu z ostatnými dokladmi od vozidla . Certifikátom sa preukážete prípadnej cestnej kontrole , alebo pri výkone STK a EK .

POZOR Bez platného Certifikátu neprejdete cez STK!

Ako každá vec aj autofólie majú svoju životnosť tie menej kvalitné majú záruku len 2 roky . Po 2 rokoch sa z čiernej stáva fialová a začne sa postupne odlepovať . Samozrejme je možné tieto fólie strhnúť dole a nalepiť nové bez toho aby sa auto poškodilo . Pri starších vozidlách sa môže poškodiť vyhrievanie zadného okna, ale to všetko záleží na tom ako ide stará fólia odlepiť.

U nás sú na predné okná tmavé fólie Zakázané . Dovolené sú len Bezpečnostné fólie bez zatmavenia alebo Bezpečnostno-Solárne autofólie ktoré zadržia aj teplo aj UV žiarenie sú z jemným farebným tónom, ale nezatmavia, nezmenia vzhľad vozidla prepustia 90+% svetla (fólia IR80 alebo CR90 ).

O autofólie sa nemusíte špeciálne starať, stačí ich čistiť ako bežné okná na aute klasickou okennou bez obsahu rozpúšťadiel . Skôr si treba dať pozor na ich poškodenie, aby sa fólia neroztrhla mechanicky (poškriabanie predmetom ) , takéto poškodenie sa dá opraviť jedine prelepením okna na ktorom je fólia poškodená.

Nalepením fólií získate či už lepší vzhľad vozidla, ale aj lepší komfort pre cestujúcich na zadných sedadlách ktorým už nebude svietiť slnko do očí J . Každé fólie zadržia až 99%  škodlivého UV žiarenia , znižujú teplo vo vozidle a zvyšujú bezpečnosť.

Aj pri autofóliách si môžete vybrať z veľkého množstva použitých materiálov od tých najlacnejších až po kvalitnejšie . Určite si netreba vybrať najlacnejšie autofólie ktoré vám nalepí „Jožko“ doma v garáži . Najlacnejšie autofólie naozaj nevydržia ani 2x letnú sezónu a už je z čiernej fialová . Takéto fólie určite nebudú ani Certifikované a záruka je tiež otázna + následným strhnutím a lepením skôr prerobíte ako ušetríte .

Treba pozerať nielen na cenu, ale aj kvalitu a dĺžku záruky . U nás je záruka na stálosť farby 10 rokov pri štandardnej fólií a pri fólií Premium až 15 rokov.

Každý má iný vkus čo sa mu páči a čo nie . Niekto chce čo najtmavšie iný len decentné zatmavenie ako od výroby . Naše skúsenosti sú také že najpoužívanejší odtieň fólií je 05 – Najtmavšie autofólie ( po nalepení nebude vidieť do vozidla, ale von áno ) a potom odtieň 20 – Svetlejšie autofólie ( po nalepení budú okná stále čierne, ale už je vidieť obrys vecí na sedadle a pod .) U nás je možné autofólie aj kombinovať nie je problém na bočné okná nalepiť najtmavšiu autofóliu a na zadné okno svetlejší odtieň fólie.

Po nalepení odporúčame aspoň 2-3 dni nesťahovať zadné okná aby fólia úplne vyschla.

choď hore